"They shaped and wrought, and light they caught
To hide in gems on hilt of sword."
 
RAJZOK ZENE
ÍRÁSOK FŐOLDAL
  OC RÉSZLEG   VENDÉGKÖNYV


      


 

H I R F A E L

lady midas. cat fanatic. hardcore mtg player. nerd who loves hiking. coffee-drinker. proud hufflepuff. member of mtt. Artist or whatever.

 

Üdvözöllek! Hirfael vagyok, ez az oldal pedig a virtuális sarok, ahova időről-időre visszatérek. Az évek során sok minden volt itt, lassan egyre letisztultabbá válva. Jelenleg amolyan műhely, ahova felpakolok ezt-azt, főképp alkotásokat, alkalmanként némi blogbejegyzésre emlékeztető valamit, bár lelki szemetes, reggelifotók, véleményező- és kibeszélő-show és hasonló, általában népszerű témák nem lesznek itt... csakis az, amit kényszer nélkül, a magam örömére szeretnék megosztani. Jó nézelődést, időtöltést kívánok!

 
Társoldalak barátok... helyek, ahova érdemes betérni.



 

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Karaktereim
Karaktereim : Hilda

Hilda


Fandom: Skyrim

Északi harcos, a Companions vezetője, Dragonborn.

 

Háttértörténet                   

Gyermekkor
Hilda Helgenben született, ősi északi családban. Egy jóval idősebb bátyja volt, Beirjar, akivel imádták egymást. Beirjar felfedező volt, aki a dwemer kultúrát tanulmányozta, valamint rendkívül tehetséges ember, aki az ősi Thu'um nyelvén is képes volt néhány szót szólni; úgy volt, hogy High Hrothgar hegyére megy, hogy a Szürkeszakállúaktól tanuljon, azonba az indulás előtti utolsó expedíciója során eltűt, azóta nem hallottak felőle többet. Hildát nagyon megviselte szeretett bátyja elvesztése, ekkor gyűlölte meg a tudományokat. Ugyanakkor egy hirtelen ötletből adódóan elment otthonról, átvéve bátyja helyét, azt hazudva a Szürkeszakállúaknak, hogy ő Beirjar (mivel még gyerek volt, könnyebben kiadhatta magát a bátyjának). Több évet töltött el High Hrothgar-on, és ezalatt (saját magát is meglepve) ő maga is képes volt néhány szót elsajátítani a Thu'um-ból.
 
Companions előtt
21 éves volt, amikor a Birodalom lemészárolta a szüleit. Ulfric Stormcloak lázadása ekkortájt kezdett erőre kapni, és a birodalmiak féltek attól, hogy Hilda apja, aki Ulfric barátja volt régen, csatlakozik a lázadáshoz. Hilda ekkor még a Szürkeszakállúakkal volt, így nem halt meg, de a hírre visszatért Helgenbe. Örökre meggyűlölte a Birodalmat. Ezután alkalmi munkákból, zsoldosként tartotta el magát, elég nehézkesen. Sokszor szembekerült a törvénnyel, nem csak azért, mert fanatikus Talos-tisztelő volt és a Stormcloak-okkal is szimpatizált. Néhány évvel később, egy kocsmai verekedés során nem teljesen tiszta állapotban használta a Thu'um erejét; a birodalmiak elfogták és letartóztatták. Hilda egy rabokkal megpakolt szekéren indult el Solitude városa felé, hogy igazságszolgáltatás elé kerüljön.
 
Companions
Az út során banditák támadták meg a birodalmiakat. Hilda egy khajiittal (R'lima) és egy Ergin nevű északival szökött meg, Ergint azonban meglőtték és később meghalt. Hildát kérte meg, hogy a nála lévő üzenetet vigye el Whiterun-ba, a Companionsnak, amelynek a tagja volt. Hilda végül beleegyezett és elment Whiterun-ba. Azonban a városban felismerték, így Hilda kényszerűségből megkérdezte a Companions vezetőjét (a Harbingert), Kodlak Whitemane-t, hogy csatlakozhat-e, mivel a Companions tagoknak minden korábbi priuszát eltörlik. Legnagyobb döbbenetére Kodlak igent mondott.
Hilda lassan alkalmazkodott a Companions mindennapi életéhez, néhány társával (pl. Farkas) hamar megbarátkozott, néhányuk azonban sokáig nem bízott benne (pl. Vilkas). Kodlak valamiért kedvelte őt, az öreg teljesen megváltoztatta Hilda addigi züllött életét. Később szép lassan fényt derítettek egymás titkaira: kiderült, hogy a Companions belső Köre titokban vérfarkas, de az is, hogy Hilda ismer néhány szót a Thu'um-ból. Miután a Kör egyik tagját, Skjor-t megölte egy vérfarkas-vadász banda (a Silver Hand), Kodlak Hildának ajánlotta fel, hogy álljon a helyére. Hilda ezt visszautasította, hiszen így vérfarkassá kellett volna válnia, ami ellenkezik az ősi északi hitével. Kodlak ezen a ponton kedvelte meg őt igazán, és évszázadok óta mégis Hilda lett a Kör első olyan tagja, aki nem vérfarkas.
Később Kodlak elárulta Hildának, hogy ő akarta azt, hogy így is a Kör tagja legyen. Hívő északiként ki akart gyógyulni a vérfarkaskórságból, Hilda pedig beleegyezett, hogy segít neki ebben. Sajnos eközben a Silver Hand újra megtámadta a Companionst (Hilda eközben az alapító legendás fegyverét, Wuuthrad-ot kereste) és megölték Kodlakot. A Harbinger nélkül maradt csapat majdnem darabjaira hullott, végül az tartotta össze őket, hogy Hilda felfedte a Kodlaknak tett esküjét és kiderült, hogy a gyógyítási ceremóniát Kodlak halála után is el lehet végezni. A Kör tagjai elmentek a Companions alapítójának, Ysgramornak a sírjához, Hilda itt találkozott Kodlak szellemével és teljesítette az esküjét. Kodlak, mielőtt végleg elment volna, Hildát nevezte meg utódjául, ő lett a következő Harbinger.
 
Dragonborn
Hilda kezdetben nagyon nehezen boldogult a Companions Harbingereként, de társai végig mellette voltak és segítették. Közben mindenfelől érkeztek a hírek: Hilda egy őse utáni nyomozás során találkozott egy távoli rokonával, személyesen megismerkedett Ulfric Stormcloak-kal, akit bálványozott és barátokká is váltak (bár Hilda a független Companions vezetőjeként már nem támogathatta a lázadást)... és Hilda szülőfaluját, Helgent elpusztította egy sárkány. A hihetetlen hír hallatán Hilda néhány új szövetségesével (a khajiit R'lima-val és a dunmer Sunrammal) a település romjai felé vették az irányt. Eközben derült ki valami, aminek korábban ugyan voltak már jelei: Hilda a Dragonborn, az a személy, aki halandóként birtokolja a sárkányok erejét és az egyetlen, aki képes lehet legyőzni a sárkányok visszatérésének okozóját, a gonosz Alduint...

 

Leírás                                 

karaktervázlat

Hilda az északiakra jellemzően erős testfelépítésű, magas. Hullámos szőke haját hagyományos, északi stílusban viseli, akárcsak a legtöbb északinak, kék szeme és világos bőre van (bár a bőre a hátán, vállain enyhén szeplős). A testén számos sebhely van, ezek közül a legészrevehetőbb az arcán, a jobb szeme alatt. Szintén az arca jobb oldalán visel egy hagyományos fehér harci festést is. Miután a Companions tagja lesz, az csapat harci páncélját viseli, valamint egy Talos-medált a nyakában. Fegyvere kezdezben egy egykezes buzogány volt, később Kodlak nekiadja az óriási harci kalapácsát.

Nő létére meglehetősen kemény és szívós. Tipikus északi: bátor, kitartó és hűséges, a hagyományok és Talos tisztelete a legfontosabb számára, emellett meglehetősen rasszista (masszív tündeutálat és amúgy is, Skyrim egyedül az északiaké). A szülei megölését követő néhány évben felvett egyfajta önző, bunkó és érzéketlen személyiséget, miután a Companions tagja lesz és újra van családja, ezt lassan elhagyja. Nem szeret sokat beszélni, szűkszavú és lényegre törő. Forrófejű típus, aki fejjel megy a falnak és meglehetősen makacs. Szereti idegesíteni azokat, akiket nem kedvel (pl. Vilkast, akivel őrületbe kergetik egymást). Nem valami szervezett és rendezett, gyakran megy a maga feje után, így Harbingerként nagyon sok kellemetlenséget tud generálni saját magának. Bár vezető típus, nem tartja magát annak. A véleményét sosem rejti véka alá, akkor sem, ha sértő vagy inzultáló.

 

Egyebek                             

Ő a Dragonborn, bár ez később derül ki, miután Harbinger lesz. Ugyanakkor azelőtt is ismert néhány szót a Thu'um-ból (célpont eltaszítása, vihar és villámlás idézése, fagyasztás).

Kétkezes harci kalapácsa eredetileg a korábbi Harbingeré, Kodlaké volt.

Elszánt híve a Stormcloak-oknak és Ulfricnak. A lázadást azonban nem támogathatja, mivel a Companions független.

Gyűlöli a Birodalmat, amiért megölték a szüleit, valamint a Silver Hand-et, amiért megölték Kodlakot.

Erős északi akcentussal beszél.

Fanatikusan tiszteli Talost.

Odavan a sajtokért. Valamint skooma-függő (a skooma egyfajta drog Skyrimben).

Személyiségének ellentmondásosan, nagyon jól kijön a nagyobb gyerekekkel (7-12 éves korosztály), még játszani is képes leállni velük az utcákon.